کورش/ شاندور

ساخت وبلاگ
چکیده : کورش,   آلبر شاندور, محمد قاضی   انتشارات زرین سال نشر : 1379 راستش من قبلا کتابی را در مورد صلاح... با عنوان : کورش/ شاندور بخوانید :

کورش,

 

آلبر شاندور,

محمد قاضی

 

انتشارات زرین

سال نشر : 1379

راستش من قبلا کتابی را در مورد صلاح الدین ایوبی خونده بودم و البته توی وبلاگ نذاشته بودم ولی حالا که داشتم نوشته های قبلا معرفی شده را عنوان می کردم خصوصا که قبلا هم در مورد صلاح الدین نوشتم دیدم بد نیست اون خلاصه را هم بیارم و به بهونه اش یک کتاب دیگه هم از این نویسنده معرفی کنم .خوب موضوعش هم برام خیلی جالب بود خوندن در مورد کورش .

حالت زندگی نامه و پشت سر هم نیست قسمت به قسمت می یاد در مورد کودکیش جنگ های مختلف و نحوه سرزمین داریش صحبت می کنه . یه جنبه های خوبی داره مثلا یادآوری چیزایی که ممکنه اصلا یادمون نباشه این که کورش نوه رانده شده پادشاه ماد بوده و بعد در برابر مادها قیام می کنه کنار هم آوردن روایت های مختلف که گاه متضادن و حس این که انگار کلا بعضی تاریخ دانا ایرانی ها را دوست نداشتند . ولی اون حالت خوشخوان و جذاب حالت داستانی را نداره اسامی گیجتون می کنه من خودم خیلی دوست نداشتم ترجیح می دهم چیز تاریخی تر و پشت سر هم تری بخونم یا داستانی تر.

معرفی کتاب...
ما را در سایت معرفی کتاب دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 23 آذر 1397 ساعت: 1:35