هتل عروس/ یثربی

ساخت وبلاگ
چکیده : هتل عروس,   چیستا یثربی,   انتشارات نامیرا سال نشر : 1383   دو نمایش نامه که هر دو با کارگردانی خ... با عنوان : هتل عروس/ یثربی بخوانید :

هتل عروس,

 

چیستا یثربی,

 

انتشارات نامیرا

سال نشر : 1383

 

دو نمایش نامه که هر دو با کارگردانی خانم تیرانداز اجرا شدند :

هتل عروس, : رئیس همراه با دو همکار خانمش برای ماموریت اومده و توی انتخاب اتاق هتلشون دخالت زیادی می کنه .

محاله که فکر کنید این طوری هم ممکنه بشه ! : دو دانشجوی تئاتر که با هم ازدواج می کنند اما مرد حاضر به دیدن موفقیت خانمش نیست .

موضوع کلی دو تا نمایش نامه شبیه هست مردایی که زنا را تحت اختیار می گیرند و هدایتشون می کنه و مبارزه هایی که زنان مجبورند بکنند تا کمترین حق خودشون را ثابت کنند . البته که همه مردا این نیستند ولی خوب مردسالاری کمم نیست و به هر حال بد نیست پرداختن به این موضوعات . کتاب متوسطیه یعنی نمایش دومش خیلی خوبه اولی هم بد نیست باید بگم نماش دوم جایزه بهترین متن از انجمن روان شناسان را به همراه داشته و برای بازیگر زن و طراح صحنه هم جوایزی را به ارمغان آورده. کتاب جدید نبود البته ولی بحث خانم یثربی, شد گفتم معرفیش کنم /

 

قسمت های زیبایی از کتاب

من فکر می کنم هر جا زنی باشه حتما یه مردی هست که بخواد راه و چاهو از دید خودش بهش نشون بده حالا چه رئیس باشه چه یه هتلدار چه پدر چه برادر...

 

من می دونستم که اون می میره ... می دونستم که آخرشه. شاید بهتر بود که سال ها پیش ترکش می کردم . همون موقع که فهمیدم ما برای هم ساخته نشدیم. من فکر می کردم شاید اتفاقی بیفته . یه معجزه ای بشع . منو مثل یه آدم ببینه ... اما فایده ای نداشت.

معرفی کتاب...
ما را در سایت معرفی کتاب دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت: 21:13