قهوه استانبول نیکو می سوزد/ شیروانی

ساخت وبلاگ
چکیده : قهوه استانبول نیکو می سوزد   علی اکبر شیروانی   انتشارات اطراف سال نشر : 1396 کتاب مجموعه ای از سفر... با عنوان : قهوه استانبول نیکو می سوزد/ شیروانی بخوانید :

قهوه استانبول نیکو می سوزد

 

علی اکبر شیروانی

 

انتشارات اطراف

سال نشر : 1396

کتاب مجموعه ای از سفرنامه های افراد مختلف در زمان قاجاریه به شهر استانبول هست خلاصه ای از شرایطی که آنها در مورد استانبول به چشمشان می آمده . چیزی که من متوجه شدم نظم و زمان بندی کشتی ها و کالسکه ها برای همه شون خیلی جالب بوده . همین طور تعداد زیاد حمام ها و مسجدها هر چند نظافت حمام ها زیاد باب طبعشون نیست نکته منفی دیگه اینه که ظاهرا چوبی هستند خانه ها و سریع و به صورت دائمی خانه های یک محله آتش می گیرند ولی نظم آتش نشانی جالبی دارند . بعضی ها هم از بی حجابی و رقص مردم این کشور متعجبند و پیش بینی می کنند کلا دنیا به این سمت داره پیش می ره .

کتاب جالبیه راستش به نظر من از دور این همه حرف زدن از یک شهر اونم در سالیان دور و با زبانی که قاعدتا با ما نامانوس هست نباید دلچسب باشه ولی می بینید که همه چیز مطابق زبان معیاره سفرنامه ها کوتاه و دل چسب در مجموع کتاب خوبی از کار دراومده . ظاهرا ابتدا کتاب پاریس از دور نمایان شد با همین دید در مورد پاریس چاپ می شه و استقبال خوب ازش انگیزه چاپ این کتاب بوده .

معرفی کتاب...
ما را در سایت معرفی کتاب دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 18 تاريخ : جمعه 19 مرداد 1397 ساعت: 6:54