سوء قصد به ذات همایونی/ جولایی

ساخت وبلاگ
چکیده : سوء قصد به ذات همایونی   رضا جولایی   انتشارات نقد افکار سال نشر : 1391 در این رمان در زمان محمدعلی... با عنوان : سوء قصد به ذات همایونی/ جولایی بخوانید :

سوء قصد به ذات همایونی

 

رضا جولایی

 

انتشارات نقد افکار

سال نشر : 1391

در این رمان در زمان محمدعلی شاه قاجار هستیم کسی که ظلم زیادی به مردم می کنه شرایط معیشتی جامعه خیلی بده همین امر و پا گرفتن جریان های مارکسیستی سبب اقدام به قتل شاه و بعد از اون بگیر و ببندهای شدید در جامعه می شه .

این کتابم موضوعش شبیه یک پرونده کهنه بود و دیدم بد نیست بلافاصله بعد از هم مرور بشه . نویسنده سعی کرده فضای تراس و هراس و همچنین روحیات مبارزه خواهی و اون تنگنا و فشاری که سبب ایجاد این روحیه می شه را تصویر کنه .خوب باید بگم موضوع جالبه و البته توی یک پرونده کهنه پخته تر مورد بحث قرار گرفته ولی واقعا دیگه اون قدرم کشش نداره که بخواد با همین چهارچوب کتاب بعدی را چاپ کنن . در مجموع  کتاب نسبتا خوبیه .

 

 

قسمت های زیبایی از کتاب

بعضی چیزها بود که باید آتش زده می شد ، ویران می شد . احساسات یکی از این چیزها بود .

 

بدبختی آدم را فیلسوف می کند و الا باید بترکد .

 

" به حرفت می آورم . می دانی این ستاره را چه کسی به من اعطا کرده؟ می دانی برای چه؟" مرد بلند قد به او نگاه کرد . صوراش کج شده بود مثل آن که از سر تمسخر لبخند بزند . با خونسردی به او نگاه کرد : من شب ها ماتحتم را به یک کرور ستاره می کنم و می خوابم .

معرفی کتاب...
ما را در سایت معرفی کتاب دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : جمعه 19 مرداد 1397 ساعت: 6:54