محرم/ شفق

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

 

محرم

 

الیف شفق

صابر حسینی

 

انتشارات نیماژ

سال نشر : 1395

داستان های آدم های مختلفی در سال ها و مکان های مختلفی را روایت می کنه که هر کدوم ماجرای عجیبی در زندگی دارند که دلشون می خواهد از بقیه پوشیده باشه و تنها افراد اندکی محرم اسرارشون هستند و این زندگی ها یه جورایی با هم مرتبطند ولی چهارچوب اصلی داستان روی یک زن و مرد می گرده . زن بسیار چاقی که نمی تونه رژیم بگیره و با مرد لاغر و کوتوله ای زندگی می کنه مردی که به صورت خاصی متولد شده و انگار چشمهایش هیچ احساسی ندارند .

اینم یکی دیگه از تازه های نشر از خانم شفق که به خاطرش  جایزه اتحادیه نویسندگان ترکیه را هم برد . کتاب ایده جالبی داره البته توصیفات ساده زیادی داره موضوع فانتزی های خاصی داره که خوب اگر یک رئالیسم جادویی نویسه باحال بود می شد خیلی زیبا درش بیاره اما این طور نیست داستان ها هم با حالت پیچش و درخشش خاصی به هم وصل نمی شوند . توصیفات هم گاهی زیاده ولی اگر به عنوان یک رمان سر راست و مستقیم در نظرش بگیرد هم موضوع جالبی داره هم نثر دل نشین در مجموع کتاب بدی نیست حتی نسبت خوب .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

گاهی کسی رو به رویت سبز می شودمی فهمی که در مقابل او ضعیف هستی . مثب یک تکه خمیر هستی . می تواند تو را در دست بگیرد و تا می تواند تو را ورز دهد .

 

گاهی ... همین طوری اتفاقی زخمی می شویم اما هر زخمی خوب می شود . سرانجام بهبود پیدا می کند . روی زخم پوشیده می شود . از چشم ها پنهان می شود . چون هیچ زخمی دوست ندارد دیده شود .

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 12 آذر 1396 ساعت: 2:22
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها