بودا/ چوپرا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

بودا

 

دیپاک چوپرا

زهرا دشتبان

 

انتشارات رخ مهتاب

سال نشر: ۱۳۹۱

سادهودانا و هlسرش مایا پس از سال ها صاحب پسری به نام سیدهارتا می شن و مایا خیلی زود بعد از وضع حمل فوت می کنه راهب ها میگن پسر تمایلات روحانی داره و ممکنه راه پدر را در پادشاهی ادامه نده تنها راه اینه درون قصر مبحوس باشه  از دنیای بیرون کاملا بی خبر . دواداتا هم پسر یکی از شاه های مجاور و آدم سخت دل و کینه ورزه که به قصر می یاد تا همدم شاهزاده باشه ولی طبیعت راه خودشو پیدا می کنه سیدهارتا به دنبال احساساتش می ره و به بودایی می رسه یا همون بودای معروف می شه .

هیچ شناختی از زندگی بودا نداشتم برای همین مبحث جالبی بود برام خصوصا که ساده نوشته شده و قابل هضمه . مسلما منابع موثق تر هم هست ولی خوب اینم کتاب بدی نیست . متوسطه .دیپاک پزشک آمریکایی هندی الاصله که قبلا کتاب فرشته نزدیک است را ازش معرفی کرده بودم.

قسمت های زیبایی از کتاب

پاک کردن یک حافظه فرآیند ساده ای نیسا مثل پاک کردن یک تخته سیاه. چشم ها طولانی ترین حافظه را دارند و به دنبال آن بینی.

امروز اولین روز آینده ی شماست. این افراد می توانند یک روزه به دشمن شما تبدیل شوند مگر این که شما با عظمت و ابهت تان آن ها را بترسانید.

وقتی می دانی تلاشت نتیجه ای ندارد موعظه نکن . اگر بخواهی در زمان نامناسب افراد را ساکت نگه داری و راجع به اعتقاداتشان با آنها صحبت کنی این ایمان به مقصد نخواهد رسید.


برچسب‌ها: دیپک چوپرا, زهرا دشتبان, انتشارات رخ مهتاب
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت: 17:17
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها