مرفی/ بکت

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

مرفی

 

ساموئل بکت

سهیل سمی

 

انتشارات ققنوس

سال نشر : 1394

مرفی شخصیت اصلی رمان هست که اسم کتاب ازش گرفته شده . مردی که فلسفه خاص خودشو توی زندگی داره و در ضمن با زنی به اسم سیلیا هم رابطه داره و سیلیا سعی می کنه اونو مجبور کنه که سر کار بره و البته این وسط دوستانی با عقاید و فلسفه های خاص خودشونم هستند .

این سومین و اخرین کتابی که از سال 94 باقی مونده بود . در حقیقت اولین رمان منتشر شده آقای بکت هست و سختی زیادی هم براش انتشارش کشید . عین تمام کارهای دیگه شون خیلی پیچیده و سخت خوان هست البته حالا نمی دونم ماهیت خود کتابه یا چون زیاد از بکت خوندم به نسبت بقیه خیلی ملموس تر و قابل فهم تره و ترجمه آقای سمی هم حرف نداشته و خیلی ارجاعات خوب و دقیقی دادند چون به شدت با کتاب ها و موضوعات ادبی دیگه درگیره . اگر با بکت ارتباط برقرار نمی کنید پیشنهاد جالبی نیست اما اگر حس می کنید در حال نزدیک شدن بهش هستید یا کلا دوستش دارید کتاب ارزشمندیه .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

زنا همشون سر و ته یه کرباسن ، شماها نمی تونین عشق بورزین ، نمی تونین یه مسیر رو حفظ کنین ، تنها احساسی که می تونین تحملش کنین اینه که دیگران احساس شما رو درک کنن .

 

گفت : می شه چراغو روشن کنم؟
دوشیزه کونیهن گفت :اگه روشن کنی من باید چشمامو ببندم . آدما فقط تو تاریکی می تونن با هم دیدار کنن .


برچسب‌ها: ساموئل بکت, سهیل سمی, انتشارات ققنوس
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 9:31
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها