دختری از ایران ( دختر پارس ) / فرمانفرماییان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

دختری از ایران ( دختر پارس )

 

ستاره فرمانفرماییان

ابوالفضل طباطبایی

 

انتشارات کارنگ

سال نشر : 1378

فرمانفرماییان از خانواده های بزرگ قجری و پولدار ایران بودند . ستاره فرزند عبدالحسین میرزا فرمانفرما ست که زندگی نامه  خودش را نوشته . پدرش چندین همسر داشته خیلی ثروت مند بوده ولی کم کم با روی کار اومدن پهلوی ثروتشو از دست می ده با این وجود دید روشنی داشته به بچه ها می گفته با جریان زمانه همراه شید و به صورت فوق العاده ای توی اون زمان به تحصیلات حتی دختراش تاکید می کرده . ستاره دختریه که برای تحصیل به آمریکا می ره و بعد به ایران برمی گرده و مدرسه مددکاری اجتماعی راه می اندازه که خیلی موفقه کمک زیادی به زنان و افراد تهیدست می کنه و بعد از انقلاب به خاطر مشکلاتی که براش پیش می یاد از کشور می ره .

این کتاب را سال ها قبل یکی از همکارانم اصرار شدید می کرد که بخونم و نشده بود تا اینکه چند وقت قبل فایل پی دی افشو دیدم و بین کارهام شروع کردم آروم آروم خوندنش . از اون کتاب هایی که از جنبه ادبی سراغش نرید بحث اجتماعی و تاریخیه چیزای خیلی جالبی داره تلاش ستاره برای پیشرفتش دیدگاه روشن فکرانه پدرش در برابر مشکلات ایده هایی که داشته سیر تحولات کشور در سال های آخر رژیم و اوایل انقلاب ... البته یه دیدگاه های جانب دارانه ای هم داره یقینا که ممکنه رو اعصابم بره ولی در مجموع تصویر جالبی را توی ذهن ایجاد می کنه .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

چشم به آینده بدوزید و  به گذشته ی غیرقابل تغییر فکر نکنید .

 

افراد این جامعه جز به ادامه ی حیات خویش نمی اندیشند و بویی از وفاداری نبرده اند .


برچسب‌ها: ستاره فرمانفرماییان, ابوالفضل طباطبایی, انتشارات کارنگ
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 9:31
برچسب‌ها : فرمانفرماییان,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها