ملکه مصلوب/ سینوئه

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

ملکه مصلوب

 

ژیلبر سینوئه

عبدالرضا هوشنگ مهدوی

 

انتشارات پیکان

سال نشر : 1388

دم پدرو ولیعهد پرتقاله که همون روز ازدواج عاشق ندیمه همسرش اینس دو کاسترو می شه . این عشق و دوستی مسائل زیادی را سبب می شه که کتاب شرح اونهاست .وقتی از اینس انتظار خیانت دارند ، وقتی پادشاه و مردم کشور علیه اینس هستند وقتی پادشاه منتظر فرزند مشروعش هست و .... اونها تا دم آخر برای عشقشون مبارزه می کنند . راستش تمام کتاب هایی که از سینوئه معرفی کردم توی آسیا بود و دیدم بد نیست قبل از بستن پرونده کتابی از اروپا هم ازش معرفی کنم . خوب کتاب ها توی یک سبکه ولی من ابوعلی سینا و جمال عبدالناصر را بیشتر پسندیدم حالا یا به خاطر آشنایی بیشتر من با فضاشون و شخصیتاشون بود یا سبک نوشتنش هنوز برام تا این حد تکراری نبوده . ولی ماجرای عشق اینس و دم پدرو هم جالبه این که کسی را تا این حد بخوای و براش مبارزه کنی قابل تقدیره جدا .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

مبارزه برای نگه داشتن موجودی در کنار خود سودی ندارد مگر این که انگیزه آن قابل ستایش باشد .

 

پدرو به او چیزی نگفته بود که تا کنون نمی دانست . با این همه این اعتراف اثر خنجری را داشت که به قلبش فرو کرده باشند اکنون با خودش می گت هزار بار ترجیح می داد در وضع سابق به سر می برد و روابط پدرو با اینس را به روی خود نمی آورد . اطلاع از این موضوع که شوهرش به او خیانت می کند دردناک و گاهی قابل تحمل بود ولی شنیدن آن از زبان کسی که به او خیانت می کرد تحمل ناپذیر بود.


برچسب‌ها: ژیلبر سینوئه, عبدالرضا هوشنگ مهدوی, انتشارات پیکان
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت: 1:30
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها