خشک سالی / بالارد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

 

خشک سالی

 

جیمز گراهام بالارد

علی اصغر بهرامی

 

انتشارات چشمه

سال نشر : 1396

داستان در زمانی جریان داره که آب آشامیدنی داره توی زمین تمام می شه و مردم سعی می کنند به جاهایی که آب هست مهاجرت کنند این مشکل کم کم جدی تر می شه حتی اب شور دیگه داره کم یاب می شه و وقتی رقابت این قدر شدید می شه خیلی از پیشرفت های اجتماعی و شخصیتی نابود می شوند .

این بار داستان بالارد حالت تخیلی داستانش را توی پیش بینی آینده وحشتناک زمین بنا کرده . خشک سالی که در اثر مصرف نادرست ما و تغییراتی که انسان در شرایط زیستی می ده به وجود می آید و انگار زمین به تنگ آمده و می خواهد مقابله کند. موضوع جدا ترسناکی هست خصوصا که تهدیدیه که این روزا مرتب در مورد ایران می شنویم . یک کتاب توی این مایه ها هم یوستین گاردر داشت اگر اشتباه نکنم . به هر حال کتاب خوب و تلنگر زننده ای هست . باید بگم این یک تریلوژی هست که برج بلور و خشک سالی توی ایران ترجمه شده اند و البته باید بگم این کتاب اول به صورت مختصرتر با عنوان جهان در حال افروزش نام داشت و بعد بسط داده شد و عنوانشم به خشک سالی تغییر کرد .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

همیشه فکر کرده ام کل زندگی به نوعی یک منطقه ی مصیبت زده است ، یک فاجعه ی تمام ناشدنی .

 

چیزی که تک تک ما از همین حالا باید با آن کنار بیاییم آینده است .

 

امروزه اکثر ارزش هایی که می شناختم آن چنان زیر سوال رفته اند که به خودم می گویم از کجا که ارزش های نهانی چیز بهتری باشند.


برچسب‌ها: جیمز گراهام بالارد, علی اصغر بهرامی, انتشارات چشمه
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 12 آبان 1396 ساعت: 17:47
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها