خانه ی لهستانی ها/ شیرمحمدی | بلاگ

خانه ی لهستانی ها/ شیرمحمدی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

خانه ی لهستانی ها

 

مرجان شیرمحمدی

 

انتشارات چشمه

سال نشر : 1396

یک خانه قدیمی در جنوب شهر که در اتاق های مختلف همسایه های مختلفی زندگی می کنند و هر کدام داستان زندگی خودش را دارد سهراب راوی داستان پسر کوچکی است که پدرش فوت کرده با مادر و مادربزرگش و خاله اش پری زندگی می کند زنی که با جلال لات خوش قلبی ازدواج کرده اما جلال در دعوایی کشته شده و خاله پری یک جورهایی دیوونه شده . این خانه زمانی مسکن لهستانی های آواره بوده .

متوسطه من کتاب های خانم شیرمحمدی و حال و هوای رمنسش را دوست دارم اما این کتاب جدید یه جاهاییش تو ذوق می زنه یک مقدار شخصیت ها نپخته است یه جاهایی کلاف باز مونده دوست ندارم مادر به بچه قول می ده ازدواج نکنه که پری چنین عملی را مرتکب می شه یه جوری انگار خوب روش کار نشده فقط هم چنان زبانش روان و خوبه .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

آدمیزاد باید قدرشناس باشد و وقتی خدا چیزی به ش بخشید او هم به مردم ببخشد . یکی از چیزهایی که دلشاد خانم به مردم می بخشید خنده های بلند و از ته دلش بود .

 

چه کسی می تواند فکرش را بکند که کبوتر نر وقتی عاشق جفتش می شود زمین گیر می شود ؟ یعنی بدجوری عاشقش می شود . کبوتر نر بعد از اولین جفت گیری با ماده عاشقش می شود و دیگر نمی تواند از آن دل بکند . طوری که اگر از آغل بیاوریدش بیرون فکر فرار به سرش نمی زند. فکر کنم توی عاشقی وضعشان از آدم ها بهتر باشد .


برچسب‌ها: مرجان شیرمحمدی, انتشارات چشمه
+ نوشته شده در چهارشنبه سوم آبان ۱۳۹۶ساعت 10:0 توسط فرانک |
لهستانی,شیرمحمدی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 5 آبان 1396 ساعت: 15:36