به عبارت دیگر/ لاهیری

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

به عبارت دیگر

 

جومپا لاهیری

امیرمهدی حقیقت

 

انتشارات ماهی

سال نشر : 1395

کتاب جدید خانم لاهیری داستان نیست بلکه شرح یادگیری زبان ایتالیایی توسط ایشون هست . اینکه چه طور عاشق زبان ایتالیایی شده ، چه قدر با کلاس ، معلم خصوصی و روش های دیگه تمرین کرده . حتی مدتی برای زندگی به رم می ره و متوجه می شه باید از زبان انگلیسی کنده شده تا بتونه ایتالیایی صحبت کنه فکر کنه و البته مردم اون کشور وقتی قیافه و اسمت خیلی نامتناسب باشه هیچ وقت زبان تو رو قبول نمی کنند و اینکه داستان نوشتن به یک زبان بسیار متفاوت از فکر کردن و نوشتنه . کتاب را به ایتالیایی نوشتن و دو داستان کوتاه ایتالیایشون تبادل در مورد مترجمی که می ره لباس بخره و نیمه روشن فردی که از مسافرت خارجیش برگشته هم توی کتاب هست .

خیلی خوب نوشته توصیف کرده و من جدا لذت بردم خصوصا که عاشق زبان یاد گرفتنم و اینکه بعد از سال ها دوباره قراره کلاس زبان را شروع کنم و این اشتیاق زیادی برام داره . تمرین زبان حرف زدن یاد گرفتن و حتی خوندن در مورد این فرآیند بی نظیره .

این کتاب دو تا ترجمه داره و من خودم ترجمه دیگه رو خوندم ولی با توجه به سوابق و عنوان کتاب حس کردم ترجمه آقای حقیقت ممکنه بهتر باشه و برای همین اون مشخصات را توی معرفی گذاشتم.

 

قسمت های زیبایی از کتاب

در هر لذتی دردی وجود دارد . در هر لذت بی حد و حصری یک گوشه ی تاریک وجود دارد .

 

غیرممکن است بتوان یک زبان خارجی را بی کم و کاست یاد گرفت .

 

در مواجهه با هر چیزی که به نظرم دست نیافتنی می رسد تعجب می کنم . بدون حس شگفتی در برابر چیزها ، بدون شگفتی ، اصلا شخص نمی تواند چیزی خلق کند .


برچسب‌ها: جومپا لاهیری, امیرمهدی حقیقت, انتشارات ماهی
+ نوشته شده در سه شنبه دوم آبان ۱۳۹۶ساعت 8:43 توسط فرانک |
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 2 آبان 1396 ساعت: 20:26
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها