به عبارت دیگر/ لاهیری | بلاگ

به عبارت دیگر/ لاهیری

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

به عبارت دیگر

 

جومپا لاهیری

امیرمهدی حقیقت

 

انتشارات ماهی

سال نشر : 1395

کتاب جدید خانم لاهیری داستان نیست بلکه شرح یادگیری زبان ایتالیایی توسط ایشون هست . اینکه چه طور عاشق زبان ایتالیایی شده ، چه قدر با کلاس ، معلم خصوصی و روش های دیگه تمرین کرده . حتی مدتی برای زندگی به رم می ره و متوجه می شه باید از زبان انگلیسی کنده شده تا بتونه ایتالیایی صحبت کنه فکر کنه و البته مردم اون کشور وقتی قیافه و اسمت خیلی نامتناسب باشه هیچ وقت زبان تو رو قبول نمی کنند و اینکه داستان نوشتن به یک زبان بسیار متفاوت از فکر کردن و نوشتنه . کتاب را به ایتالیایی نوشتن و دو داستان کوتاه ایتالیایشون تبادل در مورد مترجمی که می ره لباس بخره و نیمه روشن فردی که از مسافرت خارجیش برگشته هم توی کتاب هست .

خیلی خوب نوشته توصیف کرده و من جدا لذت بردم خصوصا که عاشق زبان یاد گرفتنم و اینکه بعد از سال ها دوباره قراره کلاس زبان را شروع کنم و این اشتیاق زیادی برام داره . تمرین زبان حرف زدن یاد گرفتن و حتی خوندن در مورد این فرآیند بی نظیره .

این کتاب دو تا ترجمه داره و من خودم ترجمه دیگه رو خوندم ولی با توجه به سوابق و عنوان کتاب حس کردم ترجمه آقای حقیقت ممکنه بهتر باشه و برای همین اون مشخصات را توی معرفی گذاشتم.

 

قسمت های زیبایی از کتاب

در هر لذتی دردی وجود دارد . در هر لذت بی حد و حصری یک گوشه ی تاریک وجود دارد .

 

غیرممکن است بتوان یک زبان خارجی را بی کم و کاست یاد گرفت .

 

در مواجهه با هر چیزی که به نظرم دست نیافتنی می رسد تعجب می کنم . بدون حس شگفتی در برابر چیزها ، بدون شگفتی ، اصلا شخص نمی تواند چیزی خلق کند .


برچسب‌ها: جومپا لاهیری, امیرمهدی حقیقت, انتشارات ماهی
+ نوشته شده در سه شنبه دوم آبان ۱۳۹۶ساعت 8:43 توسط فرانک |
...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 2 آبان 1396 ساعت: 20:26