آدوری ها/ چنگیزی | بلاگ

آدوری ها/ چنگیزی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

آدوری ها

 

علی چنگیزی

 

انتشارات چشمه

سال نشر : 1396

آدوری ها خانواده فقیری هستند که چاه فاضلاب تمیز می کنند نصرا... همسر پا به ماهی به نام زر دارد که رابطه سردی با شوهر دارد و او را مسخره خاص و عام کرده و شکرا... برادری نیمه دیوانه یک روز تصمیم می گیرد تمام زندگی را بی خیال شده و با خانواده راهی بیابان شود وسط بیابان زر دردش می گیرد و آنها به خانه میرزا پیرمد گندم کار پناه می برند و دوران جدیدی در زندگی آنها آغاز می شود .

داستان مردم کویر هست تلاش برای زنده موندن جنگیدن با سختی های زندگی کویری و اون چه تو را دل سنگ می کنه جنون زنده ماندن . این کتاب سومین کتاب از نوشته های کویری آقای چنگیزی هست . کتابای قبیلش خوب بودند و باید بگم آدوری ها هم کتاب قشنگیه زیبا می نویسه درگیر می کنه آدم رو خیلی شجاعانه پیش می ره هر چند به نظرم آخر داستان را خیلی سریع جمع و جور می کنه می شد بهتر تمام شه . اون همه صحبت از کثیفی و بوهای بدم واقعا دل آشوبم می کرد و حس تهوع بهم دست می داد . در کل باید بگم کتاب تازه ایشون کتاب قشنگیه و ارزش خوندن داره .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

آبادی ای مثل همه ی آبادی های کویر ، چنان ساکت و چنان غرق در سکون که انگار هیچ وقت ، هیچ کس در آن نزیسته است یا اگر یسته از زمان هایی بوده دور و پرت .

 

اشک آغاز ارتداد است . وقتی شروع می شود یعنی عدم نزدیک است و هیچ چیز همین راهی که در آن سیر می کنی ماندنی نیست .

 

آدمی که کسی رو که دوستش داره نمی بینه به کسی که دوستش داره محبت نمی کنه فقیر محبته. تو فقیرتر از اون قوزی ای که تو زباله دونی می گرده . بدبخت تری . فقیر محبت تو هیچ گورستونی نمی تونه محبت پیدا کنه که بده به عشقش.


برچسب‌ها: علی چنگیزی, انتشارات چشمه
+ نوشته شده در شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۶ساعت 8:32 توسط فرانک |
...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 22 مهر 1396 ساعت: 21:19